10 důvodů, proč se vydat na cestu osobního rozvoje

Myslíte si, že osobní rozvoj a škola nejdou dohromady?

 

Připadají vám řeči o osobním rozvoji moc „ezo“?

 

Vyskočí vám vyrážka pokaždé, když někdo začne mluvit o pozitivním myšlení?

 

V tom případě ani nepokračujte v dalším čtení 😉

Anebo čtěte a třeba se mi podaří vás přesvědčit, že osobní rozvoj (tak jak ho chápu já) vám přinese spoustu výhod, pro které se vyplatí investovat trochu času a energie do jeho studia.

Jsem učitelka a každý den se (nejen) ve škole setkávám s náročnými situacemi, ve kterých je třeba se zachovat s klidem a se zdravým rozumem:

  • už jen příprava na vyučování je časově náročná, a spolu s dalšími administrativními povinnostmi nám ukrajuje mnoho z drahocenného času
  • samotný vyučovací proces, při kterém musíme mít pod kontrolou několik věcí současně, je ještě náročnější
  • občas nás čeká nepříjemný výstup se žákem nebo dokonce s rodiči
  • ani vztahy ve sborovně nebývají zrovna ideální
  • plus všechny další výzvy, které před nás klade každodenní život...

Mám ráda výzvy, takže beru každou potíž jako cennou lekci a podnět k dalšímu zkoumání. A to mi velice usnadňuje život. Paradoxně mi však v tomto přístupu nepomohly ani tak znalosti z pedagogiky, jako spíše z osobního rozvoje.

Osobní rozvoj? To je nikdy nekončící výzva. Uvědomujete si své chyby a děláte všechno pro to, abyste je už neopakovali. Neustále na sobě pracujete, zdokonalujete se a zpracováváte jednu životní lekci za druhou. A když už si myslíte, že jste je zvládli, nějaká další situace vám připomene, že ani zdaleka nemáte vyhráno.

Já vím, vypadá to náročně. Ale právě díky těmto výzvám je život tak obohacující!

Jen si představte, jak asi vypadá život lidí, kteří na svém osobním rozvoji nepracují vůbec. Potkávájí je úplně stejné lekce, jako všechny ostatní. Ale neuvědomují si, že spoustu problémů si způsobují sami, protože opakují pořád ty samé chyby. Neví o nich. Nikdy se nezastaví, aby se sami sebe zeptali: \"Proč jsem si přivodil právě tohle a jak to můžu napravit?\"

Člověk, který se pravidelně zabývá osobním rozvojem ví, že ze svých potíží nemůže vinit nikoho jiného. Ví, že život má určitá pravidla. Pokud je porušuje, lepí se na něj jeden problém za druhým. Ale když je respektuje a řídí se jimi, všechno se daří a on zažívá vnitřní pocit klidu a pohody.

Proto je tak důležité věnovat se svému osobnímu rozvoji. A tento e-book vám pomůže udělat první krok.

Každodenní nároky kladené na učitelskou profesi nutně vyžadují, abychom se osobně rozvíjeli a naučili se techniky, díky kterým budeme zvládat práci i soukromý život v pohodě a s pocitem vnitřního klidu a naplnění.

Pouze tehdy můžeme být skutečným vzorem pro naše žáky. Teprve až zvládneme vlastní život, můžeme žáky připravit na ten jejich. Potom nás začne práce opravdu bavit, budeme ji dělat dobře a také bude náležitě odměněna.

Kdysi jsem dostala jednu moudrou radu:

\"Dříve, než se do něčeho pustíš, najdi si alespoň 10 důvodů, proč do toho jít. Pokud je neobjevíš, neplýtvej energií na něco, co stejně nemá smysl.\"

Já jsem těch 10 důvodů objevila, a nikdy jsem nelitovala času, energie ani peněz, které jsem do osobního rozvoje investovala. A věřím, že nebudete litovat ani vy 😉

Stáhněte si ZDARMA e-book

10 důvodů, proč se vydat na cestu osobního rozvoje

a objevte, jaké výhody přinese osobní rozvoj právě vám. 😉